Tesla - LED bulb R80 E27, 11W, 230V, 1000lm, 4000K, 180°
| Code: | R8271140-7 |
| Producer: | Tesla Lighting |
| Price : | 10,30 € |
| Availability: | Unavailable to order |
| STOCK: | 0 pc |
| EAN: | 8596238002333 |
| Refund Possibility: | YES |
| Warranty: | 36 Months |
| Type: | LED BULB |
| Length: | 87 MM |
| Average: | 50 MM |
| Weight: | 0,156 KG |
| Input voltage: | 230 V |
| Input power: | 11 W |
| Colour temperature: | 4000 K |
| Color rendering index (CRI): | min. 80 |
| Lumens: | 1050 lm |
| Base Type: | E27 |
| Technology: | LED |
| Form: | Reflector |
| Beam angle: | 180° |
| Product lifetime: | 25000 Hours |
| Energy Class: | F |
| Power consumption of a tungsten light bulb: | 90 W |
| Pieces in package for this price: | 1 pc(s) |