Tesla - LED DESIGN FILAMENT BULB, E27, 3,5W, 230V, 175lm, 2300K, 360°,clear, cicrcle
| Code: | DB273523-7O |
| Producer: | Tesla Lighting |
| Price : | 13,80 € |
| Availability: | Unavailable to order |
| STOCK: | 0 pc |
| EAN: | 8596238002432 |
| Refund Possibility: | YES |
| Warranty: | 36 Months |
| Type: | LED BULB |
| Length: | 160 MM |
| Average: | 85 MM |
| Weight: | 25,3 KG |
| Input voltage: | 230 V |
| Input power: | 3,5 W |
| Colour temperature: | 2300 K |
| Color rendering index (CRI): | min. 80 |
| Lumens: | 175 lm |
| Base Type: | E27 |
| Technology: | LED |
| Form: | Standard Bulb |
| Beam angle: | 360° |
| Product lifetime: | 25000 Hours |
| Energy Class: | A |
| Power consumption of a tungsten light bulb: | 20 W |
| Pieces in package for this price: | 1 pc(s) |
Bulb with threadless socket from the traditional Czech manufacturer TESLA lighting. Bulbs with a long service life and low consumption will delight not only your wallet, but also your eyes. Suitable for kitchen or hallway. Extended warranty for 3 years.