Tesla - LED GU10, 7W, 230V, 560lm, 100°, 30 000hrs, 3000K (warm white), RA min. 80, dimmable
| Code: | GU100730-6D |
| Producer: | Tesla Lighting |
| Price : | 8,60 € |
| Availability: | Unavailable to order |
| STOCK: | 0 pc |
| EAN: | 8596238000759 |
| Refund Possibility: | YES |
| Warranty: | 36 Months |
| Type: | LED BULB |
| Length: | 55 MM |
| Average: | 50 MM |
| Weight: | 0,1 KG |
| Input voltage: | 230 V |
| Input power: | 7 W |
| Colour temperature: | 3000 K |
| Color rendering index (CRI): | min. 80 |
| Lumens: | 560 lm |
| Base Type: | GU10 |
| Technology: | LED |
| Form: | Spot |
| Beam angle: | 100° |
| Product lifetime: | 25000 Hours |
| Energy Class: | A |
| Power consumption of a tungsten light bulb: | 45 W |
| Pieces in package for this price: | 1 pc(s) |